Ze swiata architektury – Chmura pamięci / RE: Site + Metalab

Dzięki uprzejmości RE: site + Metalab Memory Cloud to zwycięska prowizja przyznana firmie RE: site (Norman Lee i Shane Allbritton, strona internetowa artystów: www.resitestudio.com) i METALAB (Andrew Vrana, Joe Meppelink i Michael Gonzales, Architektura + Fabrication) by Texas A & M University dla nowej Memorial Student Center 12.
Man Hall.
Podczas konkursu i krótkiej rozmowy kwalifikacyjnej zespół wykazał zdolność wykorzystania potencjału programowalnych diod LED, teledetekcji, projektowania parametrycznego i cyfrowej fabrykacji, aby stworzyć otwartą narrację opowieści o uniwersytecie poprzez animowane obrazy sylwetki z przeszłości i rzeczywistości.
-czasowe obecne życie studenckie na terenie kampusu.
Aplikacja Memory Cloud zostanie zainstalowana w grudniu 2012 roku.
Kontynuuj po przerwie, aby uzyskać więcej zdjęć, wideo i opis projektu projektanta.
Memory Cloud łączy przeszłość z absolutną teraźniejszością.
Ta żywa rzeźba wykorzystuje technologię multimedialną, aby zwinąć czas i przestrzeń, aby uczcić codzienną odnowę tradycji w życiu studentów z Teksasu.
Chmura pamięci wyraża ten dynamiczny puls społeczności poprzez sylwetki w czasie rzeczywistym, które nieustannie zmieniają się w ciągu dnia.
Przeszłość i teraźniejszość są zjednoczone dla widza, który nie wie, czy te sylwetki powstały w ciągu kilku minut, godzin, dni, miesięcy czy dekad wcześniej.
Tradycje jednoczą przeszłość i teraźniejszość poprzez wspólne wzorce ruchu, przekazywane przez społeczność.
Dzięki uprzejmości RE: site + Metalab Tradition ucieleśnia się w codziennym życiu kampusu, ale ma eteryczną, transcendentną jakość, która podnosi uczniów ponad codzienność.
Ta transcendentna jakość najlepiej wyraża się w medium czystego światła, medium możliwym dzięki technologii LED.
Pamięć Cloud Cloud zawiera 4000 połączonych sieciowo węzłów LED zintegrowanych w przezroczystych rurkach o różnych długościach zawieszonych na ramie diagramu, tworząc żywą, oświetloną punktową rzeźbę.
Chmura pamięci zaprasza widzów do satysfakcjonującego doświadczenia odkrywania podczas poruszania się po rzeźbie.
Dynamiczna, pofałdowana forma rzeźby tworzy dramatyczne widoki dla widzów poruszających się po schodach otaczających dzieło.
Chmura pamięci staje się częścią codziennego życia społecznego MSC.
Gdy widzowie przechodzą przez 12.
Salę Man, sylwetki wydają się pojawiać, a następnie znikają.
Pod pewnymi kątami widzowie widzą abstrakcyjne wzory pulsujących świateł; z innych stron odkrywają poruszające się trójwymiarowe sylwetki, zacierające granice między figuracją a abstrakcją.
Dzięki uprzejmości RE: site + Metalab Points of Light: Cztery tysiące punktów indywidualnie sterowanego światła mieści się w 256 rurach akrylowych i zawieszonych na eterycznym pływającym daszku w 12 rzędach.
Każdą warstwę można zaprogramować za pomocą unikalnego wideo z kanału w czasie rzeczywistym lub z archiwalnego wideo z przeszłych kultowych wydarzeń w dowolnej kombinacji.
Podczas gdy rzeźba jest statyczna, animacje tworzą dzieło, które nigdy nie jest takie samo dwa razy i zawsze odświeżone dzięki uczestnictwu ciała studenta.
Światła są widoczne ze wszystkich punktów widokowych w przestrzeni i na zewnątrz w nowo wyremontowanym kompleksie Rudder Plaza poprzez monumentalną szklaną ścianę nowej 12.
sali Man.
Podwieszane oprawy oświetleniowe: niestandardowe dyski akrylowe wytwarzane są bezpośrednio z cyfrowego modelu artysty i są wymiarowo dostrojone, aby znaleźć kształt powierzchni chmury pamięci.
Będą one oświetlone za pośrednictwem światłowodu.
efekt przez najniższe węzły LED w rurach i przekazuj sens, że animowane ciała w filmie przechodzą przez świecącą zasłonę otaczającą przestrzeń Centrum Studenckiego Pamięci i sali 12 Mana w płynnym polu światła.
Architektura + Fabrication: METALAB: Andrew Vrana, Joe Meppelink i Michael Gonzales, Architektura Artyści: RE: Site: Norman Lee i Shane Allbritton
[przypisy: cykl organizacyjny, moja budowa DRE, moja budowa ]

Powiązane tematy z artykułem: cykl organizacyjny marka betonu komórkowego moja budowa