Architektura 21szego wieku : 2011 Pritzker Laureat Eduardo Souto de Moura w obliczu bezrobocia

Eduardo Souto de Moura, 2011 Pritzker laureat, przed Casa das Histórias Paula Rego.
Zdjęcie Francisco Nogueira.
Pomimo przyznania nagrody Pritzkera w 2011 r.
Portugalski architekt Eduardo Souto de Moura przyznał, że trudno mu znaleźć pracę.
W niedawnym wywiadzie dla El Mundo, 59-letni architekt z siedzibą w Porto stwierdził, że wolałby pracować w swojej ojczyźnie, a nawet w pobliżu w Hiszpanii, ale obecny kryzys gospodarczy spowodował, że rozszerzył on swoje poszukiwania na inne części Europy , głównie Włochy i Francja.
Obecnie, pogrążeni w najgorszym kryzysie w najnowszej historii, Portugalia stała się trzecim krajem w 17 państwowej strefie euro, która potrzebowała ratunku finansowego, aby uniknąć bankructwa, po Grecji i Irlandii.
W lutym stopa bezrobocia w tym kraju osiągnęła nowy poziom na poziomie 15 procent.
Tymczasem, jak zauważył Souto de Moura, Hiszpania wydaje się walczyć jeszcze bardziej z możliwością stania się czwartym członkiem strefy euro potrzebującym pomocy finansowej.
Zdumiewająca stopa bezrobocia w Hiszpanii wynosząca 23,6 procent spowodowała, że Bloomberg Businessweek określił ją jako największy zagrożony kraj w Europie.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Od czasu otwarcia własnej praktyki w 1980 r., Souto de Moura ukończyła ponad sześćdziesiąt budynków, głównie w Portugalii, a inne rozrzucone po Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.
Został uhonorowany Nagrodą Pritzkera 2011 za jego ikoniczne dzieła, takie jak Braga Stadium (2004) i Casa das Histórias Paula Rego (2011).
Ten prestiżowy zaszczyt miałby wielu, zakładając, że Souto de Moura doświadczy gwałtownego wzrostu prowizji.
Niestety tak się nie stało.
Nie należy się mylić, nagroda spowodowała znaczny wzrost liczby zaproszeń na konkursy za granicą; jednak opisuje on, że musi nadal konkurować z.
innym 400 lub 600 architektów..
W całej karierze Souto de Moura wygrał w przybliżeniu jeden na osiem konkursów, z których tylko jeden na cztery spośród tych, w których faktycznie się zrealizował.
Jak donosi El Mundo, Souto de Moura oświadczył, że portugalska architektura stała się modnym zawodem przed kryzysem, z ponad dwudziestoma szkołami szkolącymi ponad 2000 architektów rocznie.
Po boomie, teraz wielu jedzie do Wenezueli, USA, Kanady, Francji i Szwajcarii.
Pamiętasz nasz ostatni raport dotyczący ewentualnego zamknięcia prestiżowego Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Lizbonie (UTL).
W miarę przesuwania się gospodarek światowych wszyscy obserwują nowe wschodzące mocarstwa.
Zgodnie z niedawnym raportem Wealth Report Knight Frank i Citi Private Bank, 10 największych PKB prognozowanych do 2050 r.
To Indie, Chiny, Stany Zjednoczone, Indonezja, Brazylia, Nigeria, Rosja, Meksyk, Egipt i Japonia.
Ankieta została opublikowana w Indiach jako gospodarz szczytu państw BRICS w gospodarkach wschodzących, w którym znalazły się jedne z najszybciej rozwijających się gospodarek świata: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki.
Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.
Gdzie się znajdujesz.
Czego obecnie doświadczasz.
Referencje: EL MUNDO.es, Bloomberg Businessweek, New York Times, BBC News, Knight Frank, CNN, The Atlantic
[przypisy: naczynia wzbiorcze, teoria architektury, moja budowa ]

Powiązane tematy z artykułem: moja budowa naczynia wzbiorcze teoria architektury