Budownictwo i architektura : Amstetten School Campus / Atelier Thomas Pucher

Wyzwaniem w konkursie na Amstetten School Campus było połączenie dwóch istniejących szkół średnich w jednym miejscu i uzupełnienie programu o nową szkołę muzyczną i dodatkową siłownię.
Ponieważ obszar charakteryzuje się ekstremalnie heterogenicznym rozwojem, z szeroką gamą budynków o różnych funkcjach i stylach, projekt Atelier Thomas Pucher, który zdobył pierwszą nagrodę, składa się z kompaktowego pięciokondygnacyjnego sześcianu, który wznosi się w otoczeniu jako charakterystyczny punkt orientacyjny.
Dodatkowo budynek połączony jest z dwiema niższymi woluminami i trzema dziedzińcami w ramach formacji szachowej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta mocna formalna konstrukcja stanowi stabilną koronę w niekontrolowanym rozchodzeniu się miast, główną cechą otoczenia.
Głównym założeniem formalnego projektu jest stworzenie różnorodnych przestrzeni, które mogą jasno uporządkować funkcje budynku.
Zewnętrzne fasady są pokryte perforowanymi metalowymi panelami, które działają jako filtry przeciwsłoneczne i zapewniają zarówno zewnętrzny obraz widzowi, jak i subtelne poczucie intymności w wewnętrznych przestrzeniach.
dzięki uprzejmości Atelier Thomas Pucher Dziedzińce są zarówno fizycznymi, jak i wizualnymi połączeniami pomiędzy różnymi tomami i doskonałymi miejscami spotkań dla uczniów podczas przerw rekreacyjnych.
Każdy dziedziniec ma odrębną tożsamość, co do orientacji słonecznej i krajobrazu.
Co do głównej kostki.
.
kostka edukacji.
.
program jest rozprowadzany na pięciu piętrach wokół centralnego atrium.
Działając jako główny kręgosłup, schody nożycowe zapewniają bezpośredni dostęp do wszystkich części budynków.
dzięki uprzejmości Atelier Thomas Pucher Amstetten jest jedną z pierwszych szkół, które zostały zarejestrowane jako zielony Klimat: Aktywny budynek w Austrii, który jest odpowiednikiem kwalifikacji LEED (Przywództwo w zakresie projektowania energii i ochrony środowiska).
Budowa ma się rozpocząć na początku lutego 2012 r., A jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2014 r.
Dzięki uprzejmości Atelier Thomas Pucher Projekt firmy: Atelier Thomas Pucher Lokalizacja: Amstetten, Austria Kierownik projektu: Florian Fanta Team: Thomas Pucher, Georg Auinger, Florian Fanta, Klaus Hohsner, Christine Pucher, Robert Lamprecht, Erich Ranegger, Peter Rous, Jan Schrader, Hannes Stöffler Renders: Bernhard Luthringshausen, Jan Schrader, Kamil Rusinek, MISS3 Rodzaj: Szkoła Status: I miejsce w międzynarodowym konkursie otwartym; W budowie.
Oczekiwane zakończenie 2014 Obszar: 11 150 m2 (GFA)
[patrz też: kalkulator ogrzewania podłogowego, brico rypin, farba lateksowa a akrylowa ]

Powiązane tematy z artykułem: brico rypin farba lateksowa a akrylowa kalkulator ogrzewania podłogowego