Budownictwo i architektura : Xiqu Center Design Competition

Dzięki uprzejmości West Kowloon Cultural District Authority (WKCDA) West Kowloon Cultural District Authority (WKCDA) ogłosiło niedawno konkurs na projekt, którego celem jest dostarczenie jednego z pierwszych charakterystycznych budynków dla West Kowloon Cultural District, Xiqu Center.
Opera chińska zapewni światowej klasy instrument do konserwacji i rozwoju formy sztuki w Hongkongu i zostanie zaprojektowana do hostowania i produkcji najlepszych przykładów kantońskich i innych chińskich spektakli operowych.
Centrum Xiqu, zaplanowane do ukończenia wokół do końca 2015 r.
będzie pierwszym z 17 głównych centrów kultury i sztuki, które zostaną otwarte w dzielnicy i jednym z 15 proponowanych miejsc scenicznych.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2012 r.
Więcej informacji o konkursie po przerwie.
Zajmując doskonałą lokalizację na wschodnim krańcu dzielnicy, na rogu ulic Canton Road i Austin Road West, centrum zapewni dostęp do dzielnicy kulturalnej.
Konkurs obejmuje projekt 1100-miejscowego teatru głównego, 400-miejscowego małego teatru, herbaciarni do występów dla publiczności do 200 osób i pomocniczych szkoleń i obiektów edukacyjnych.
Michael Lynch, dyrektor generalny WKCDA, powiedział: Konkurs zwiastuje nowy etap rozwoju dzielnicy kulturalnej West Kowloon.
Przechodzimy do szczegółowego etapu projektowania i nie mogę się doczekać współpracy z inspirowanymi zespołami kreatywnymi w zakresie realizacji naszych ambicji związanych z dystryktem kulturalnym.
Po fantastycznej odpowiedzi na występy The Bamboo Theatre w West Kowloon na początku Roku Smoka, wiemy, że Opera Chińska ma szczególne miejsce w sercu ludzi z Hong Kongu.
Chcemy znaleźć zespół projektantów, który może dostarczyć Hongkongowi światowej klasy dom dla praktyków, studentów i publiczności Chińskiej Opery oraz obiekt pasujący do tak ważnej formy chińskiego dziedzictwa kulturowego.
Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, odwiedź ich oficjalną stronę tutaj.
[więcej w: świadectwo energetyczne 2015, cena betonu b25, cykl organizacyjny ]

Powiązane tematy z artykułem: cena betonu b25 cykl organizacyjny świadectwo energetyczne 2015